Трик – ставете фолија во чевлите и кажете збогум на студот!


Се што треба да направите е да исечете парче кое одговара на вашиот чевел, а тоа најдобро е да го направите со помош на влошка за чевли.folija

Фолијата исечете ја по примерокот на влошката, а потоа добиениот облик внесете го во чевелот под влошката.

Не само што ова парче фолија ќе пружи додатна излоција од ладното тло, туку ќе ја одржува топлината на вашите стапала бидејќи рефлектирањето е нејзината главна улога.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1