Трик за сите што „висат“ на интернет: За секунда поправиете грешкашто сте ја направиле


Кога сурфаме на интернет, често се случува да имаме еден куп отворени јазичиња и случајно да го затвориме она кое ни е најпотребно во моментот. Сепак, постои еден едноставен трик кој ви овозможува брзо да го вратите затвореното јазиче.internet kompjuter yahoo gmailnter

За да го вратите последниот затворен таб (на Хром, Фајрфокс или Вивалди) притиснете Control + Shift + T или обидете се со десен клик на активно јазиче, по што ќе ја одберете опцијата „Reopen Closed Tab“.

Кај Мекбук и на Сафари треба да ја одберете опцијата Command + Shift + T.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1