Целосен колапс на белградските улици, да не се излегува надвор


Репортерите на Б92 јавуваат дека дел од автобусите не можат воопшто да се движат, додека ситуацијата со мостовите на Сава е алармантна.belgrad-sneg

Центарот на градот е преоптоварен, а таква е сликата и во некои од приградските населби. Хаос во сообраќајот има и на Бранков мост, на излезот од Баново брдо.ulica-belgrad

-За тоа дека во Белград е целосен колапс сведочи и фактот дека ниту една такси компанија не одговори на повикот на редакцијата на Б92.нет, пишува порталот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1