Убиен фудбалски репрезентативец


Репрезентативецот на Панама, Амилкар Херникез почина откако во него било пукано со огнено оружје.panama-480x276

Искусниот фудбалер од средината на теренот им подлегнал на повредите откако во него се испукани неколку истрели во домот кој се наоѓал во провинцијата Колон.

За репрезентацијата на Панама тој забележа 75 настапи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1