УЕФА: Благодариме Скопје


Европската фудбалска федерација (УЕФА) со пофални зборови на својот твитер канал изрази воодушевување од организацијата. Натпреварот и се што беше предвидено на Националната Арена „Филип Втори“ се одвиваше без забелешки.

– Благодариме Скопје. Фантастичен домаќин на Супер купот 2017, е напишано во објавата.

Четириесет и второто издание на Супер купот се одигра синоќа во Скопје, а Реал Мадрид со 2:1 го победи Манчестер Јунајтед.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1