УХМР најавува нови временски неприлики


 

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и свежо време со слаб до умерен ветер од североисточен правец. До петок ќе има повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, особено во јужните делови. За време на викендот ќе има и сончеви периоди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1