Уште еден пациент од Симница примен на Инфективна


Уште еден жител на селото Симница во текот на вчерашниот ден е примен на Инфективната клиника, но засега нема симптоми на треска посочи министерот за здравство, Арбен Таравари.

Тестирањето за останатите пациенти е завршено и било негативно.

Таравари изјави дека е поминат целиот терен во селото, секоја куќа и бачилото се деретизирани.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1