Уште еден земјотрес ја стресе Македонија


Земјотрес со јачина од 2,7 степени бил регистриран во околината на Пехчево синоќа, четири минути по полноќ.zemjotres5466

Според Европскиот сеизмолошки центар земјотресот бил на длабочина од 1 километар.

Последниот месец во Македонија имаше серија земјотреси, од кои најсилниот беше регистриран во Скопје со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1