Уште една куќа се запали во Скопје, изгоре цел спрат


Вчера претпладне во 11,30 ч. во ЕИК, Бујар Џемаили пријавил дека на ул.„Пере Тошев“ бр.34 му била опожарена куќата при што е зафатен горниот спрат, кујната и дневната соба.

Од страна на БППЗ пожарот е локализиран.Повредени лица нема.

Пријавителот се откажува од увид, бидејќи пожарот е настанат од неисправна електрична инсталација.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1