Ужасен пресврт за судбината на Бразилските фудбалери – Тоа не беше несреќа, тоа беше убиство


Боливискиот министер за одбрана Рејми Ферер изјавил дека зад трагичниот пад на авионот во Колумбија во кој биле и фудбалерите на бразилската екипа Чапокоензе, виновен е пилотот.fudbaleriavion

Авионот имал премалку гориво. Тоа не беше несреќа, тоа беше убиство, рекол Ферер.

Во авионската несреќа загинаа 71 лице, а преживеаа 5 лица.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1