Ужасна приказна: Мајка два дена го држела бебето под кревет, а потоа…


Санела Бибиќ (24) од Рожаје е осудена на седум месеци затвор поради кривично дело, убиство на дете при пораѓање.138333_majka-beba-foto-profimedia_ff-94772

Во почетокот на март таа се породила во семејната куќа, а после неколку дена поради здравствени компликации побарала помош во болница.

Лекарите се посомневале во нејзината приказна дека бебето се родило мртво, па ја информирале полицијата.

На сослушувањето Санела тврдела дека мртвото бебе два дена го држела под креветот, а потоа безживотното тело го фрлила во реката Ибар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1