Ужасни детали за смртта на бебето најдено на депонија!


Цела Србија и регионот се зачудени од веста дека е пронајдено мртво бебе на депонијата во Врњачка бања. Обдукцијата откри страшни детали за смртта на новороденчето.138333_majka-beba-foto-profimedia_ff-94772

Бебето било живо 12 часа пред смртта. Самото тело било во засирена крв, а папочната врвца не била отсечена.

Се уште не се знае дали бебето е фрлено во некој контејнер или било донесено директно на депонијата.

Инаку, работниците од депонијата дента собирале ѓубре од контејнерите во Врњачка Бања и кога камионот бил полн го однеле на празнење на депонијата во Грачац.

Ѓубреџиите ја известиле полицијата, а увид извршиле и полицијата и истражен судија од Краљево, по што бебето е префрлено на обукција.

Додека ѓубреџиите го собирале ѓубрето не забележале ништо сомнително, туку кога го празнеле камионот забележале ќебе, од кое испаднало мртвото бебе.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1