Вака живее Путин: 20 палати, 700 луксузни возила и 58 приватни авиони


Претседателот на Русија, Владимир Путин живее раскошен живот. Ќе останете со отворена уста кога ќе видите што се поседува.Постојат многу богати луѓе на светов кои имаат приватни авиони, но путин е кралот меѓу нив. Тој има 58 лични летала, од кои 15 хеликоптери.luksuz-business-vladimir-putin (21)

Поседува и имот чија вредност не може да се процени. Има преку 20 палати во своја сопственост.

Има и 700 луксузни супер- автомобили, и трошоци за личен живот во износ од 15,352 рубљи.

Путин иако има 64 години сака да вежба, па тоа редовно го прави во теретана.putin vezba4

Често оди и на лов и е омилен меѓу ловците. Фаќа богат плен.

Путин за подарок од Роман Абрамовиќ доби 57 метарска луксузна јахта од 33 милиони долари.

Рускиот претседател е и шампион во боречки вештини.

Исто така, малку познато за Путин е и дека е одличен во играњето хокеј.putin2

Во 2010. година Путин возеше Формула 1 и тогаш докажа дека безбедноста е на прво место.

Најдобар пријател на Путин му е Стивен Сигал.

Путин често беше на мета на критики поради луксузниот живот.500aleksandar-hirurg-putin-palata-putin1 palata-putin2 PUTIN KOLA putin56 0putin_620x0 putin putin saat Vladimir Putin on a boat in Karelia

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1