Вевчани во репортажа на познатиот Фокс Њуз


Американски Тв канал Фокс Њуз објави репортажа за Вевчани и карневалот. Мало македонско село кое си е своја држава, си има свои пари, Устав и пасош, вака ја започнува репортажата Фокс Њуз.

foks za makedonijaЖителите на селото преку нивните маски се исмеваат со светот околу нив. Оваа остра сатира не поштедува никого, а на мета им се националните лидери, верските лидери и социјалните теми. Сепак, скоро секоја година не забораваат да го исмеат и соседот Грција, стои во репортажата.

Познати по својата луцидност и често суровото презентирање на реалноста, жителите на Вевчани и оваа година преку маските ни покажаа всушност какви сме сите, како луѓе и општество,

Репортажата на следниот линк 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

Current ye@r *

заработка преку интернет - најдобри paid-per-click сајтови во 2013

 • - 0.02$ по клик
 • - на интернет од 2008
 • - минимална исплата 2$
 • - исплата преку PayPal, Payza, Neteller
 • - 0.02$ по клик, 40% Ref. Commission
 • - на интернет од 2007
 • - минимална исплата 6$
 • - исплата преку PayPal, Payza
 • - 0.011$ по клик
 • - 50% Ref. Commission
 • - минимална исплата 7.99$
 • - исплата преку PayPal, Payza

како да заработите од овие сајтови прочитајте на следниот линк

 • - како да препознаете измама
 • - кои се најдобри стратегии за заработка
 • - и како да наплатите
UA-33057274-1