(Видео) Авион се заби во зграда поради силен ветер на Малта


Итните служби биле повикани на самото место, но се утврдило дека никој не е повреден.

Авион се заби во зграда во Малта. Тој стоел на малтешкиот меѓународен аеродром, но силниот ветер го турнал во празна зграда. Во моментот на ударот во авионот немало луѓе.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1