Видео: Џип прегазил тројца граѓани во Прилеп за време на протестите


prilepТројца граѓани се сериозно повредени за време на протестот на СДСМ во Прилеп.

Според очевидците џипот со огромна брзина минал низ толппата. Тие се прашуваат како полицијата го пропуштила бело теренско возило, за кое тврдат дека имало затемнети стакла.

– Џип прегази жена пред очите на граѓаните, велат очевидците и се згрозуваат од немилиот настан.

Како што објави плус инфо од СДСМ бараат полицијата да поднесе кривична пријава против напаѓачите. Во болницата во која се хоспитализирани повредените не им дозволиле на новинарите да земат изјава иако повредените сакале да дадат.

На улиците во Прилеп во тој момент имало голем број граѓани кои протестирале против актуелната власт!

 

Share Button

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

One Response to “Видео: Џип прегазил тројца граѓани во Прилеп за време на протестите”

  1. caca #

    Ete ja vlasta koja e za narodot ,ako moze da gi ubie i da ostane sama vlasta i tie okolu nejze mislam deka ke bidat najsrekni………………kakva e ovaa vlast ,vo Afrika go nema ova ………..

    26/12/2012 23:16 at 23:16 Reply

Остави коментар

UA-33057274-1