ВИДЕО: Го преживеал масакарот во Париз: Мобилниот го примил куршумот додека зборувал – ќе му ја разнеле главата


Еден од заложниците имал неверојатна среќа да го преживее нападот. Од куршумот го спасил мобилниот телефон.

pariz-telefon-metak-zivot-sreca-foto-printscreen-twitter-1447495013-784257-724x400

Тој во моментот на нападот шетал на улица и разговарал на мобилниот телефон, кога се околу него експолодирало.

“Телефонот го прими куршумот и ме спаси. Да не се случеше тоа, мојата глава ќе беше разнесена на парчиња“, кажува Парижанецот кој имаше голема среќа да ја преживее оваа голема трагедија.

Ова е само уште едно сведоштво за хоророт во Париз во кој животот го загубија над 150 недолжни цивили, повеќето млади луѓе кои беа на концертот каде терористите ликвидираа над 100 луѓе.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1