ВИДЕО: Интервју на Лупевска во „Топ тема“ со газдата на фирмата поради која беше цензурирана емисијата „Код“


Ова е интервјуто за кое зборуваат сите вечерва. Во емисијата Топ тема на Телма телевизија каде се емитуваше интервју со Илија Гечев, сопственикот на фабриката ИГМ Трејд од Кавадарци.
Во фабриката пред пет и пол години смртно настрада 24 годишниот АлександарТашев а две години подоцна во истата хала без две раце остана Христијан Стојанов . Нивните предмети се уште се во судските лавиринти.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1