ВИДЕО: победничкиот говор на новиот претседател на САД, Доналд Трамп


„Тукушто добив повик од Клинтон ни честита нам, Нам, на сите нас за нашата победа!“-Вака 45-от новоизбран претседател на САД, Доналд Трамп го започна својот победнички говор.tramp

-И должиме голема благодарност на Клинтон, за сето она што го направи за нашата земја, бидејќи таа работеше напорно. Сега е време Америка да ги залечи раните, да се обедини. До демократите, републиканците, независните се обраќам сега и велам дека е време да се соединиме како еден обединет народ. Време е! Му ветувам  на секој граѓанин на САД дека ќе бидам претседател на сите Американци и за мене ова е многу значајно,рече Трамп.

Победничкиот говор на Трамп почнува на 3:25:27.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1