ВИДЕО: Полицаец во Египет спаси дете коешто паѓало од трети кат


На интернет се појави видео снимка на која се гледа како еден од полицајците чувар на банка во египетскиот град Асјуту, спасува дете кое штотуку паднало од третиот кат од околна зграда.

Кога го забележаа детето, полицајците сакаа да го рашират платното за спасување, но за тоа немаше време. Еден од нив само ги испружи рацете и го фати детето.

Момчето е неповредено, а полицаецот херој се здобил со полесни повреди.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1