Видео снимка од автомобилот на Илон Маск во Вселената


Погледнето го видеото снимено од автомобилот „Тесла“ кој заедно со куклата облечена во костим на SpaceX патува во Вселената кон Марс.

Патувањето е проследено со песната на Дејвид Боуви „Space oddity“.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1