ВИДЕО: Турска обожавателка сподели досега НЕВИДЕНА снимка од Тоше!


Навршија девет долги години, откако засекогаш не напушти нашиот македонски славеј, човек со ангелско лице и глас, Тоше Проески. Денес (16.откромври) голем број обожаватели се потсетуваат на пејачот што остави врежана трага меѓу сите нас, како со своите песни, така и со хуманитарните дела по кои беше познат.tose-proeski-640x360

Имено, на официјалната фан страница од интернационални обожаватели на Тоше на Фејсбук се најде досега невидена снимка, а ја објави турска обожавателка.

Баш онаков каков го знаеме, непосреден, мил, со широко срце, благороден, полн со љубов за секого… Седнат во кафеана, распеан на маса.

Велеше „Не сакам да ми симнувате капа, сакам само да се гордеете со мене“, а ние би додале дека засекогаш сме твои -потпишуваме!

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1