Во Обвинителството, физички нападнат полицаец


Во холот на Основно јавно обвинителство вчера околу 15 часот по кратка вербална расправија О.С.А.(54) од САД физички нападнал полициски службеник, информираат од МВР.

Во 17:10 часот, од страна на полициски службеници лицето е приведено и задржано во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1