Во подрумот пронашол стара фотографија и се збогатил


Ренди Џихаро од Калифорнија стана побогат за речиси пет милиони долари поради една фотографија.1rendi-113118 (1)

Ренди наишол на стара кутија со фотографии, доволно интересни, за тој да плати за нив два долари. Потоа, разгледувајќи ги подетално, забележал дека на една од нив се наоѓа ликот на еден од најлегендарните американски одметници и ограбувачи во 19-от век – Били Д Кид.

Фотографијата е направена во 1881 година, кога познатиот разбојник на „Дивиот запад“ имал 21 година. На неа тој со својата банда игра крикет.2bili-520x347 1bil-520x347

За кратко време по откривањето, пронаоѓачот ја огласил сликата за пет милиони долари.

Џеф Ајело, кој моментно работи на документарец за прочуениот престапник од предминатиот век, ја испита и потврди автентичноста на сликата, па таа така и ќе се најде во филмот.3bili-520x347

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1