Водителка во живо дозна дека мажот и загинал, продолжи уште 10 минути да чита


Суприт Каур е водителката на вести за индиската телевизија IBC24 во Чатисгар.

Таа во текот на водењето вести дознала за сообраќајната несреќа во која загинал нејзиниот сопруг.voditeljka-620x350-114261

Суприт професионално ги водела вестите уште 10 минути откако ја дознала трагичната вест, а потоа почнала да плаче.

Сопругот на водитеката, Харшад Каваде, загинал во својот автомобил со уште пет лица кога камион ги удрил одзади.

Погледнете го видеото:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1