Загинал од возбуда што девојката се согласила да се омажи за него


Јапонец загинал откако паднал од мост возбден што девојката се согласила да стапи во брак со него.

Мажот на возраст од 32 години го запрел автомобилот на мостот Ираби во Јапонија, ја извел девојката надвор и ја запросил.

Од среќа што кажала „да“ се качил на оградата од мостот ги раширил рацете и по неколку моменти загубил рамнотежа, по што паднал во водата од 30 метри височина.

Неговото тело е пронајдено неколку часа подоцна во бежитовна состојба. Полицијата соопшти дека мажот пиел алкохол пред трагедијата. Мостот Ирабу (3,5 км) е отворен во 2015 година и ги поврзува јапонските острови Мијако и Ирабу.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1