Жена прегазена кај Влада


Шеесет и девет годишната Д.С. од Тетово утринава била прегазена во близина на Владата.vlada mk

Од МВР информираат дека во жената удрил автомобил „Рено клио“ со скопски ознаки околу 8:20 часот.

Повредената е пренесена во Ургентниот центар, но засега нема информации за карактерот на повредите.

Според пишувањата на дел од медиумите жената не поминувала на обележан пешачки премин.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1