ЖИВО: Седницата на ДИК – ОДЛУЧУВА ПО ПРИГОВОРИТЕ


Државната изборна комисија на денешната седница ќе решава по осум поднесени приговори од страна на Коалицијата предводена од СДСМ и уште по осум приговори што ги поднесе Движењето БЕСА.dik3

Приговорите на СДСМ се однесуваат на избирачки места во шестата изборна единица, како и на изборниот резултат, додека БЕСА поднесе приговори кои се однесуваат на текот на гласањето и на броењето на гласовите на избирачки места во неколку општини: Арачиново, Тетово, Гази Баба и Липково.

Седницата на ДИК во живо се пренесува на Телевизија НОВА и на youtube каналот на А1он

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1