Злосторство што го шокираше светот: Го одрал својот внук (4), му ги јадел органите и му пиел од крвта


Малечкиот Камве Нгала (4) родениот вујко го грабнал од игралиште, му ја одрал кожата и му го јадел срцето и пиел од крвта како дел од ритуал.

Камве си играл со другарите од селото, но веќе се стемнило и сите деца отишле дома, освен тој.juzna-afrika-kanibalizam-kamvelile-ngala-foto-printscreen-youtube-1493032366-1166865-116888

Неговата баба Нонтутезело Гвања (70) тргнала да го бара и прво ја алармирала својата сестра, а таа веднаш и рекала дека во исчезнувањето на детето вмешан е нејзиниот син Мадиси (30), за кој се сомневала дека припаѓа на некоја сатанистичка вуду секта и не му верувала.

Мандиси неодамна излегол во затвор каде бил на робија поради убиство.

Нонтутезело во два часот наутро му затропла на внукот на врата, а кога тој не сакал да ја пушти внатре, на сила ја отворила вратата. Врисоците на несреќната баба ги кренале на нозе цело село и луѓето веднаш дотрчале.

-Мислев дека внатре заклал свиња, толку многу крв имаше на секаде, а потоа го видов рачето на мојот внук и парчиња месо. Ми призна дека го јадел. Мојот внук на заслужи така да умре, посебно не од раката на член на семејството, кој требаше да го сака и чува, им раскажа несреќната жена на новинарите. Набрзо стигнале полицајците кои го уапсиле злосторникот и ја отвориле куќата, па соседите го виделе ужасното злосторство. Кожата на детето била пресечена на два дела и фрлена на подот, а во сад биле парчиња од мозокот на детето.C97eVNNVwAEL8Yp.jpg small

„Делови од телото на Камве лежеле по подот. Изгледало како ритуал на жртвување на коза. Телото внимателно било одрано, како и главата која била одвоена од телото. Раскажал дека пиел од крвта на КЛамве и му го јадел срцето и мозокот. Черепот бил шуплив, очите извадени. Во еден сад бил ставен црниот дроб на детето и едната рака, вели член од семејството.

„Луѓето се надвор од контрола кога се дрогирани. Она што го видовме во таа колиба засекогаш ќе не прогонува, вели еден од селските старешини.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1