Ѓорѓе Балашевиќ доживеал инфаркт- моментално е во болница


Ѓорѓе Балашевиќ го откажа распродадениот концерт во Крагуевац поради влошување на здравствената состојба.

Причината за тоа бил инфарктот што пејачот го доживеал, пренесува Блиц.

Во моментов се наоѓа во Институтот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица каде што е хоспитализиран и му се вградени стентови.

Српските медиуми неофиционално дознаваат дека пејачот се чувствува добро и наскоро ќе биде пуштен дома.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1