Ќерка на кинески дипломат се обеси во Србија


Кинеската студентка Џу Сјунује која исчезна на 29 јуни во Србија е пронајдена мртва. Таа најдена обесена во националниот парк Тара а телото почнало да се суши што веројтно укажува дека си го одзела животот пред неколку недели но телото останало непронајдено подолго време.

Нејзиниот татко е угледен кинески дипломат кој организираше вистинска потрага по својата ќерка. Тој ја пронашол ќерката со помош на сателит и потоа им ги дал на српските служби кои со помош на спасувачи го извлекле телото на девојката.

Неофицијално, причина за смртта на 21 годишната девојка е депресија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1