1.500 евра казна вештакот на СЈО за „Траекторија“ оти не дојде на судењето


Вештото лице кое во сличајот „Траекторија“ на СЈО, за изградбата на кинеските патишта поскапо за 150 милиони евра државни пари, кое требаше денеска да биде сослушан во Основниот суд Скопје 1, не дојде на рочиштето иако уредно примил судска покана, па судијата Горан Бошевски го казни со 1.500 евра, пренесе СДК.

„Очигледно судскиот вештак одбегнува да дојде да биде сослушуван“, рече судијата Бошевски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1