3 минути 14 животи – се појави снимка од пожарот во ковид центарот во Тетово (Видео)


Се појави траорна снимка од пожарот на ковид центарот во Тетово. На видеото од околни безбедносни камери се забележува евакуација на дел од пациентите од модуларната болница, но и брзината со која огнената стихија го голта целиот објект.

 

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1