Актерот Кристофер Хивју, од серијата „Игра на тронови“ има корона вирус


Норвешкиот актер Кристофер Хивју, попознат како Тортмунд од серијата „игра на престолот“ е позитивен на коронавирус.

Веста актерот ја објави на својот Инстаграм профил, каде постави фотографија со сопругата од нивниот дом во норвешка.

-Tој е последната позната личност за која потврди дека е позитивна на коронавирусот. Претходно тоа го потврдија Идрис Елба, Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1