Архитектот Константиновски кој беше исчезнат – е пронајден


Исчезнатиот професор во пензија и архитект Георги Константиновски, кој беше пријавен за исчезнат, денеска е најден жив во Бардовци, објави Плусинфо.

Според непотвредени информации на порталот, Константиновски бил најден паднат во некој двор.

Инаку, тој е автор на студентскиот дом Гоце Делчев, Домот на печат во Приштина за кој доби југословенска награда, на објектот во Пелинце и Сеизмолошкиот завод.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1