Бајден јавно ја прими првата доза од вакцината против Ковид-19


Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден ја прими првата од двете дози на новата вакцина против Ковид-19 на „Фајзер/БиоНТек“ во присуство на голем број медиуми.

Преносот од клиниката во Њујарк, во Делавер, каде беше извршена вакцинацијата, го вршеше Си Ен Ен.

Бајден носеше заштитна маска и му се заблагодари на персоналот во клиниката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1