Бејли се сретна со Груевски


Амбасадорот на САД, Џес Бејли, вечерва се сретна со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во партиското средиште.bejli

Бејли не сакаше да открие за што разговарале со Груевски, изјави само кратко

– Ја ценам можноста да слушнам за изборите и патот напред. Како што знаете, САД е партнер на оваа земја и ние имавме добар разговор. Јас ќе имам слични состаноци со останатите лидери на партиите кои добија мандат на овие избори- рече Бејли.

Тој најави дека наредните денови ќе има средби со сите политички партии кои освоиле мандати на изборите.

Share Button
MK News

Автор инфо

One Response to “Бејли се сретна со Груевски”

  1. Роки #

    Почитувани, Вие сте единствени што правилно ја нарековте веста, Бејли се сретна со Груевски. Сите други понизно напишаа дека Груевски се сретнал со Бејли. Во седиштето на партијата или дома може само некој да ми дојде на готи и јас како домаќин да го примам, тој се среќава со мене, а не јас со него. Навидум неважно, но многу важно, кажува кој кај кого бил. Можеби најреално е да се нарече дека Груевски го прими Пејли на разговор. Ама наша работа, и гомо да е од САД да е…

    17/12/2016 02:47 at 02:47 Reply

Остави коментар

UA-33057274-1