Богдановиќ: Не се плашам од загадениот воздух


Општина Центар во текот на зимата е една од најзагадените општини во главниот град Скопје, а градоначалникот на општината, Саша Богдановиќ порача дека проблемот со аерозагадувањето не се решава веднаш.

„Не се плашам од загадениот воздух. Се трудиме да ги искористиме сите наши мерки и ингеренции коишто ни стојат на располагање за да се бориме. Сепак, тоа е процес кој не се решава од денес за утре, туку се решава на кратки, средни и долги стази“, порача Богдановиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1