BRAĆA MAKEDONCI: Tu su, da pomognu sada kada nam je najteže – наслови во Србија


Под овој наслов српските медиуми се заблагодаруваат за помошта која доаѓа од Македонија. Освен војската и помошта од Владата во Србија се и доброволци од цела Македонија кои самите заминале и се пријавиле да помогнат.

BRAĆA MAKEDONCI: Tu su, da pomognu sada kada nam je najteže! (FOTO)
Pomoć stigla i dalje stiže: Hvala Crnoj Gori, Makedoniji, Hrvatskoj, Sloveniji, Mađarskoj i Belorusiji
HVALA VAM! Ovo su zemlje koje pomažu Srbiji

znaminja eks yu - solidarnost poplaviВеќе заминаа група волонтери од Куманово, помош пристигна и од Црна Гора, Хрватска, Русија. Според некои податоци велат дека Црна Гора и Макеоднија испратиле повеќе помош од сите европски земји заедно, се коментира на социјалните мрежи.

Премиерот Вучиќ лут на Европа и порача – Ако мислите навистина да праќате помош пратете сега. Не да ни давате 10, 20 30 илјади евра ни требаат чамци и хеликоптери за да ги спасиме луѓето.

Кожувчанка испрати 2 шлпера со питка вода. Отворени се броеви за донации од сите мобилни оператори а утре масовна акција за донирање на најнеопходна помош. Храна за бебиња, хигиенски производи, лекови, пелени …

poplavi

10355701_10202180770147454_8207323920469844550_o

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1