Archive | Естрада RSS feed for this section

Актерката и манекенка со која Пи Диди има три деца најдена мртва во својот дом

Манекенката и актерката Ким Портер, која се гледаше со Шон „Диди“ Комбс од 1994 до 2007, била пронајдена мртва, пренесува „E!News“. Четириесет и седумгодишната Портер заедно со Диди имаа три деца: единаесетгодишните близначки Д’Лила Стар и Џеси Џејмс и 20-годишниот Кристијан. Диди исто така и помогна на Портер да го одгледа синот од нејзината претходна […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео- Последната сезона на „Игра на тронови“ ќе се прикажува во април

Телевизиската мрежа „Ејч-Би-О“ денеска објави кусо видео со кое ја најави последната, осма сезона од хит-серијата „Игра на тронови“. Финалната сезона ќе почне да се прикажува во април следната година, а ќе има само шест епизоди. Секоја од нив ќе трае по околу еден ипол час. Во видеото на „Ејч-Би-О“ се споени најинтересните моменти од […]

______________________________________________________________________________________________________

Сними спот со Роналдињо и се обесила – познатата белградска манекенка пронајдена мртва

Марија Ќурчиќ (25), заштитното лице на белградскиот ноќен живот, манекенка, ТВ водитека, ќерка на познатата новинарка Ана Марија Алвес Ќурчиќ и гитаристот на Дел Арно бенд Ѓорѓе Ќурчиќ, вчера трагично го заврши својот живот. Првите резултати од обдукцијата укажуваат на самоубиство, иако не оставила проштално писмо, пишува српски Курир. Нејзиното безживотно тело е пронајдено обесено […]

______________________________________________________________________________________________________

Почина творецот на Спајдермен, Ајронмен, Хулк

Стен Ли, творецот на Ајронмен, Хулк и многу други суперхерои на американската компанија „Марвел комикс“ (Marvel Comics), почина на 96 години, соопшти неговата ќерка. Како писател и издавач, Ли беше клучен за развојот на „Марвел“ во 60-тите години од минатиот век, кога со соработниците креираше суперхерои, кои ќе станат митски ликови во американската поп култура. […]

______________________________________________________________________________________________________

Луксузниот дом на актерот пеплосан до темел

Додека се уште беснеат пожарите во Калифорнија, а бројот на загинати расте холивудските ѕвезди секојдневно објавуваат страши фотографии од самото место. Еден од оние на кого му изгоре куќата до темел е и актерот Џерард Батлер кој на својот Инстаграм профил објави фотографија од пеплосаниот дом во Малибу, Калифорнија. Актерот на својот Инстаграм објави емотивен […]

______________________________________________________________________________________________________

Почина Дрaле од „Забрањено пушење“

Дражен Јанковиќ познат како Дрaле, клавијатурист на групата „Забрањено пушење” и братучед на фронтменот Неле Карајлиќ, почина утрово. Тој беше клавијатурист во култната босанска група, но и автор на повеќе песни. Има издадено неколку книги меѓу кои и „Патепис на забрането пушење”. Дреле е роден 1965 година, а фановите на групата ќе го паметат по […]

______________________________________________________________________________________________________

Полиција ја опколи болницата, Лазиќ нема да допре до дрога

Поради пејачот Дарко Лазиќ, болницата во која престојува во Земун е опколена со полиција. Оваа информација ја пренесува „Ало!“. Како што рекол извор од болницата, неколку дилери се обиделе да внесат недозволени супстанции во собата на Лазиќ. Во јавноста пред неколку дена излегла информација дека пејачот барал од доктор да му „даде нешто“. Неговите пријатели […]

______________________________________________________________________________________________________

На сметката има 5 долари: Роналдињо остана без пасош поради милионски долг

Јавното обвинителство на бразилската сојузна држава Рио Суи до Гранде наредило одземање на пасошот на Роналдињо и на неговиот брат Асис поради долг од два милиони долари. Браќата во 2015 година добиле пресуда, според која, треба да платат казна во висина од 2 милиони долари поради уништување на природните добра на Порто Алегро. Роналдињо и […]

______________________________________________________________________________________________________

Алек Болдвин уапсен поради тепачка за паркинг место

Американскиот актер Алек Болдвин е уапсен во Њујорк, поради удирање човек во борба за паркинг место, објави Би-Би-Си. Портпаролот на полицискиот оддел за Би-Би-Си изјавил дека актерот бил притворен и се соочил со обвинение за напад. Ова не е прв пат 60-годишниот Болдвин да има проблеми со законот. Тој во 2014 година, беше уапсен поради […]

______________________________________________________________________________________________________

Џејми Оливер банкротира во обид да го спаси своето царство

,, Сметката ми е празна. Веќе не смеам да ризикувам.” , изјави познатиот готвач и сопственик на ресторани , Џејми Оливер. Популарниот готвач Џејми Оливер веќе подолго време се соочува со сериозни финансиски проблеми . Откако минатата година негвиот синџир на ресторани се соочи со банкрот , Оливер вложи 12,7 милиони фунти, односно сите свои […]

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Емина Јаховиќ, конечно ја призна врската со турскиот милијардер

За романтичната љубовна романса меѓу турскиот милијардер Садетин Саран и популарната балканска пејачка Емина Јаховиќ долго се шпекулира, но една фотографија покажа и докажа се Садетин откако ја запознал Емина со семејството објавил нивна заедничка фотка. Имено, по крајот на бракот со продуцентот и пејач Мустафа Сандал, убавата пејачка брзо нашла утеха во прегратките на […]

______________________________________________________________________________________________________

„2 Cellos“ се разделуваат: Ќе се посветиме на некои други работи во животот

Виртуозите на виолончело, Стјепан Хаусер и Лука Шулиќ, познати како „Ту челос“ нема да свират заедно откако ќе ја завршат турнејата вo Америка и Австралија што ќе трае до април следната година, пренесува „ 24 сата “. Стјепан Хаусер и Лука Шулиќ одлучија да направат пауза после снимањето на новиот албум. Огромниот успех кој го […]

______________________________________________________________________________________________________

(ВИДЕО) Внукот на Тоше во Лондон ја сними својата прва соло песна

Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески ја сними својата прва соло песна во студиото на познатиот продуцент Енди Рајт во Лондон. Песната се вика „We are blood“ и Кристијан ќе ја изеде на концертот во чест на Тоше кој ќе се одржи на втори ноември во арена Борис „Трајковски“. Кристијан денеска објави дел од спотот […]

______________________________________________________________________________________________________

Пејачка Шинејд О`Конор премина во ислам, сега е Шухада Давит!

Фановите на cлавната пејачка Шинид О’Конор изненадени со објавата на Твитер дека ја сменила верата и преминала во Исламот. На Твитер објави фотографија со хиџаб и ги извести пријателите дека отсега ќе се вика Шухада Давит. Објавувам дека со гордост дека станав муслиманка. Тоа е природен крај на патувањето на секој интелигентен теолог. Проучувањето на […]

______________________________________________________________________________________________________

Жешки секси сцени во новата филмска улога на манекенката Емили Ратајковска (ФОТО+ВИДЕО)

Една од најбараните светски манекенки , Емили Ратајковска реши да се испроба и во актерството. Во новиот филм таа ги покажа сите квалитети. 27 годишната манекенка , која се прослави во 2013 по улогата во спотот на американскиот музичар Робин Тике , денес е една од најбараните манекенки . Во најновиот филм “Welcome Home”, игра […]

______________________________________________________________________________________________________

Сопственикот на ТопШоп, обвинет за сексуално злоставување жени

Конечно е откриен идентитето на богатиот британски бизнисмен обвинет за сексуално злоставување на жени. Британецот Сер Филип Грин е обвинет за сексуално злоставување жени . 66 годишниот сопственик на модната компанија ТопШоп ги негира обвиненијата , но британските медиуми ги објавија деталите кои не му одат во прилог. Дејли Меил објави детали од хуманитарната забава […]

______________________________________________________________________________________________________

Од последениот твит на новинарот ќе ви се заледи крвта – дава упатства за неговиот погреб

Те молам запамти дека мразам каранфили на погреб. И кремирајте ме, морничав ми е звукот на земјата која удира по ковчегот. Слика од овој разговор со неговата пријателка и колешка Татјана Војтеховски, беше последниот твит што Борис Триван го сподели на „Твитер“. Познатиот српски новинар и уредник, кој вчера ненадејно почина во 40-тата година од […]

______________________________________________________________________________________________________

Здравко Чолиќ: „За мене и Солун е Македонија!”

На Здравко Чолиќ при гостувањето на Дневникот на Канал 5 му беше поставено прашање како се чувствува бидејќи можеби и за последен пат настапува во држава под официјално име Република Македонија и како гледа на тој момент? Чолиќ одговори дека ја сака Македонија, Македонците, мисли дека самиот народ тоа треба да го препознае и да […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1