Archive | Естрада RSS feed for this section

Кемал Монтено за ТВ1 – ,,Жив сум,,

,,Жив сам,, Монтено ќе се јави во живо во ТВ1

______________________________________________________________________________________________________

Починал Кемал Монтено? – менаџерот демантира

Веста за смртта на Кемал Монтено се прошири на интернет со неверојатна брзина. Според некои информации тој починал чекајќи пресадување на бубрег. Монтено мораше на пресадување, бидејќи по операцијата на срцето бубрезите престанале да му работат и бил на хемодијализа.

______________________________________________________________________________________________________

Џон Траволта и Де Ниро во Бугарија снимаат филм

John Travolta, пристигна во Бугарија поради снимање на новиот филм. Но стигна не како патник туку како копилот со својот авион слета на софискиот аеродром.

______________________________________________________________________________________________________

Боки 13 се враќа на ТВ – тој и двојникот на Груевски со СТЕНД АП ШОУ ќе ги ,,пердашат сите,,

Во рамки на продукцијата СТЕНД АП МАКЕДОНИЈА ШОУ, наскоро ќе почне да се емитува шоу на една наша телевизија, а ќе биде достапно и на интернет. Како што не информираа од Дел Рио филм шоуто ќе има 3 сегменти и тоа –

______________________________________________________________________________________________________

Перо Антиќ ограбен во Атина – останал без паричник и клучевите од аудито

Kапитенот на македонската кошаркарска репрезентација Перо Антиќ, кој настапува за актуелниот шампион на Грција, Олимпијакос, бил ограбен во Атина.

______________________________________________________________________________________________________

Леди Гага му отишла на гости на Џулијан Асанж

Леди Гага го посети Џулијан Асанж, основачот на Викиликс кој веќе неколку месеци живее во зградата на амбасадата на Еквадор во Лондон.

______________________________________________________________________________________________________

Целосно се отвори: Шварценегер призна дека му се воодушевувал на Хитлер

Познатата акциона ѕвезда Арнолд Шварценегер, во моментов се наоѓа во фаза на признавање на се и сешто.

______________________________________________________________________________________________________

Хулк Хоган сними порнич со жената на најдобриот пријател (ВИДЕО/ФОТО)

На веб страната, Gawker се појави порно снимката на која се Хулк Хоган и Хедер Клем која е поранешна сопруга на најдобриот пријател на Хулк.

______________________________________________________________________________________________________

Еве ја новата Џемс Бонд песна и Адел – Видео

“Skyfall”, е насловната песна на новиот,  Џемс Бонд  филм, а ја изведува Адел. Премиерно песната е пуштена на полноќ на 50-от роденден на агентот – 5 октомври 1962 година по прв пат е прикажан “Dr. No”.

______________________________________________________________________________________________________

50 години од првата песна на Битлси “Love Me Do” – Видео

Песната “Love Me Do”, првиот сингл на Битлси кој ја означи револуцијата во музиката слави 50 години. Коавтори на песната се Џон Ленон и Пол Макартни и беше првиот хит за легендарната четворка.

______________________________________________________________________________________________________

Макфест се одлага – го бојкотирале Канал 5 и Сител – се враќа на МТВ

Причина за поместувањето на фестивалот е што телевизиите Канал-5 и Сител ги бојкотираат македонските пејачи.

______________________________________________________________________________________________________

Адел ќе ја пее насловната нумера за Џемс Бонд

Британската пејачка Адел потврдила дека ја прифатила понудата и ќе ја пее насловната нумера за Џемс Бонд “Skyfall”.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Ќерката на Елвис Присли работи во фаст-фуд комбе

Ќерката на легендарниот крал на рокенролот Елвис Присли, Лиса Мари Присли (44), иако има стотици милиони на своите банкарски сметки, сепак се одлучила да работи во фаст фуд ресторанот Mr. Chippy во Источен Сасекс.

______________________________________________________________________________________________________

Боб Дилан: Како што Eвреи препознаваат Нацисти така и Србин препознава Хрват

Хрватската јавност со загриженост ја примила изјавата на легендарниот Боб Дилан, по што неговиот хит „Duquesne Whistle“ од неговиот нов албум, бил веднаш тргнат од емитување од хрватското радио во Сплит.

______________________________________________________________________________________________________

Том Круз ја напушта сиентологијата?

Најпознатиот припадник на сиентолошката религија наводно повеќе не чувствува поврзаност со црквата, која според одредени мислења го оддалечи од неговата сопруга. Во само неколку месеци  животот на Том Круз доби сосема поинаков правец.

______________________________________________________________________________________________________

На сред раскрсница во Дубровник, бенд чекал да ги сними Google Street View

Овој бенд очигледно имал информација кога камерите на Google Street View ќе снимаат во Дубровник, па неколку часа бендот бил распослан на среде раскрсница.

______________________________________________________________________________________________________

RIP Енди Вилијамс – пејачот на Can’t Take My Eyes Off of you и Love Story (Видео)

Енди Вилијамс, изведувачот на светски познатите „Can’t Take My Eyes Off of you”, „Moon River” темата за Love Story , и Speak Softly Love од ,,Кум,, почина денеска, на 84 години во својот дом во Бренсон, Мисури.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Македонски талент во Барселона

  Фудбалерот Давид Бабунски во моментов е играч на младинскиот тим во Барселона и играч на младата селекција до 21 година на Македонија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1