Archive | Естрада RSS feed for this section

Убавицата и зверот? – Ова е новиот дечко на Шарлиз Терон

37 годишната заносна блондинка актерката Шарлиз Терон е вљубена во 41 годишниот Ерик Стоунстир, актер кој игра во серијата „Modern Familly”.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Нервен слом среде концерт – пеачот полуде на сцена

Фронтменот на позната група Green Day на сцената на iHeart шоуто во Лас Вегас доживеа нервен слом во живо.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Кои актери Like – Hate Oбама

  Интересн видео клип на кои се прикажани сите холивудски актери кои го сакаат или не го сакаат Обама.  

______________________________________________________________________________________________________

Шерон Стоун се онесвестила на модна ревија – итно пренесена во болница

  Шерон Стоун била итно однесена во болница во Милано, Италија во саботата откако се онесвести за време на модната ревија на Fendi.

______________________________________________________________________________________________________

Џемс Бонд се продаде за 30 милиони – пие пиво наместо мартини (Видео)

Култната реченица”Shaken, not stirred” (протресено, не мешано) – со текот на годините стана заштитен знак на Џејмс Бонд, но тој во најновото продолжение на бонд серијалот насловен како “Sky fall,, наместо мартини ќе мучка пиво.

______________________________________________________________________________________________________

Глумицата Селма Хајек не се мие – штетно било ???

  Глумицата Селма Хајек ја откри тајната за одличниот изглед! Нити станува збор за козметички третмани, нити прескапи креми туку во нешто сосема достапно и евтино, но и по малку нехигиенски.

______________________________________________________________________________________________________

Стигна трејлерот за филмот за Лиз Тејлор (Видео)

  Животот на дивата Елизабет Тејлор бил полн со скандали и лични драми, затоа и сите имаат големи очекувања од филмот “Liz & Dick” кој ќе биде прикажан на 3. ноември.

______________________________________________________________________________________________________

Фраерот кој не сакаше да се жени – сега со бебенце на слика – Роби Вилијамс

  Роби Вилијамс објави фотографија како ја држи два дена старата ќеркичка Теодора Розе – овој довчера заколнат ,,нежења,, кој тврдеше дека вечно ќе остане сам и ќе се забавува сега е во сосема поинакво светло.  

______________________________________________________________________________________________________

Видео најава за концертот на Токсикологија

По многубројните концерти и фестивали на градската плажа „Камен мост“, овој петок на 21 септември со почеток во 20 часот, без многу помпа и големи најави, концерт ќе одржат Токсикологија.

______________________________________________________________________________________________________

Се продава Мерцедесот што го возеше Тоше (Фото)

Мерцедесот кои пред неколку години беше управуван од најголемата балканска ѕвезда Тоше Проески наскоро ќе се најде на интернет лицитација.

______________________________________________________________________________________________________

Титула ,,Национален уметник на Македонија,, за Милчо Манчевски

Претседателот Ѓорге Иванов денеска на сценаристот и режисер, Милчо Манчевски, ќе му ја додели титулата „Национален уметник на Република Македонија“.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Готов новиот албум на Бреговиќ – еве како се снимаше

  Новиот албум на Горан Бреговиќ е готов – излегува во продажба на 24 септември. Албумот изобилува со гости – светски познати имиња. Насловот на албумот е ,,Champagne For The Gypsies,,

______________________________________________________________________________________________________

Славниот боксер Holyfield должи 500.000 евра за алиментација – има 11 деца

Еден од најдобрите и најпознатите светски боксери 49 годишниот Evander Holyfield должи околу 500 000 евра за алиментација само за едната ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Се дрогирал со различни дроги и сликал – еве која дрога каква слика дала

Брајан Сандерс со експеримент дошол до неверојатно откритие: во зависност од дрогата што ја користел, се менувал неговиот сликарски стил, комбинација на боја, форми и облици…

______________________________________________________________________________________________________

Катрин Денев се растажи на пресот во Битола

Француската филмска дива Катрин Денев, која е главна гостинка на 33 македонски филмски фестивал Браќа Манаки Битола, денеска во 11 часот одржа прес конференција во големата сала на Домот на културата во Битола.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Пронајден првиот филм во боја – снимен 1901 година

Првите подвижни слики во боја, снимени од страна на пионерот на филмот, Едвард Тарнер, конечно беа откриени по едно столетие.

______________________________________________________________________________________________________

Кал бенд на „Скопје Плех фестивал 2012“

Српскиот рок енд рома Кал бенд ќе настапи на престојниот фестивал „Скопје Плех фестивал 2012“ што ќе се одржи во петок, на 14 септември на градска плажа „Камен Мост“.

______________________________________________________________________________________________________

Бившиот маж на Шакира и бара оштета што го оставила

  Поранешниот партнер на колумбиската поп ѕзвезда Шакира, Аргентинецот Антонио де ла Руа, поднел тужба против нејзе и бара оштета поради тоа што го оставила,соопштил неговиот адвокат.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1