Archive | Естрада RSS feed for this section

Анџелина Џоли си ги покани сите бивши на свадбата со Бред Пит

На списокот на гости на долгоочекуваната свадба меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит се најдоа и бившите сопрузи на глумицата – Били Боб Тортон и Џони Ли Милер.

______________________________________________________________________________________________________

Видео – На Пандев му недостасува Македонија – пишувајте ми повеќе на фејсбук им порача на фановите

Познатиот македонец, фудбалерот Горан Пандев снимил видео во својата соба на кое се обраќа до сите свои фанови.

______________________________________________________________________________________________________

Крис Заферидис – ,,Лош,, грчки новинар ја провоцираше Калиопи!

Многу лош новинар од мојата земја, Грција ја праша за нејзината национална припадност, а таа му дојде поблиску и му одговори- јас сум македонка, но ти еве избери си име! Фантастичен одговор, навистина, искрено вели Крис.

______________________________________________________________________________________________________

Охриѓани ќе ги зафркаваат Наум и Копров

Од сигурни извори дознаваме дека се спрема анимација, со која Охриѓани ќе ги „реметет“ Номче и Копров.

______________________________________________________________________________________________________

Парис Хилтон се вљуби во драчевец

Познатиот манекен Велко Ристовски престојува на познатиот шпански остров Ибица. Остров познат по славните гости. Летово таму се ,,журкаат,, многу познати фаци меѓу кои и првата џет сетерка Парис Хилтон.

______________________________________________________________________________________________________

ЗАПОЧНА ОДБРОЈУВАЊЕТО ЗА НАЈГОЛЕМАТА ПЕНА – ПАРТИ

Уште неколку дена остануваат до почетокот на четвртата по ред најголема забава со пена во Европа која ќе биде на 1ви септември во Белградска Арена, Србија.

______________________________________________________________________________________________________

Жешка среда со Хелена Роза – Фото

Караоке шоу со Хелена Роза, секоја среда ги „пали“ гостите во охридскиот клуб „Ликвид’. Синоќа таа, во придружба на своето момче Игор Георгиевски пристигна во клубот и направи ,,ршум,,.

______________________________________________________________________________________________________

Модни ѕвезди со факултетски дипломи

Иман студирала политички науки на Универзитет во Најроби. Таа зборува и пет јазици, арапски сомалиски, италијскани, француски и англиски.

______________________________________________________________________________________________________

Охрид фест зад сцената: ЏАФЕР- не ми давај поени, тоа не ми треба!

Дека пеачите, како и другите уметници, се напати, нелогични или несфатливи, сведочи и следниов пример.

______________________________________________________________________________________________________

Шарапова инвестираше во нов бизнис – отвори продавница за слатки во Њујорк

Руската тенисерка Марија Шарапова наоѓа нови начини на кои ќе може да заработува по завршување на нејзината кариерата. Таа во Њујорк отвори продавница за слатки.

______________________________________________________________________________________________________

Алка Вуица откажа учество на Охрид Фест – нејзината менџерка се вљубила!

Најавените хрватски пеачи Дадо Топиќ, Алка Вуица и српскиот пеач Марко Кон нема да пеат вечерва на „Охрид фест 2012′.

______________________________________________________________________________________________________

Принцот Хари пиштол гол – изгубил игра на соблекување (ФОТО)

Принцот хари во својата луксузна соба во хотелот во Лас Вегас собрал пријатели. Играле билијард на соблекување. Очигледно изгубил и го соблекле до гола кожа. Некој од пријателите го сликал и фотографиите осамнаа на порталот ТМЗ.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Ова е спотот поради кои се осудени панкерите ,,Пуси Риот,,

Ова е песната и спотот поради кои 3 членови на панкерскиот бенд од Русија ,, Пуси Риот,, се осудени на по 2 години затвор.

______________________________________________________________________________________________________

Кјуриосити на Марс слуша музика – еве што е хит на Марс

Член на тимот на НАСА Eric Blood откри дека секое утро роверот “Curiosity,, кој е во мисија на Марс се буди со музика. Плеј листата е наречена “Sol” што го означува моментот на изгрејсонцето. Еве со што се буди кјуриосити.

______________________________________________________________________________________________________

Гркинка која порано работела во Владa ќе пее на „Охрид фест 2012“

Иро Ирополу е млада и позната грчка пеачка, која годинава е поканета да ги преставува боите на својата земја, на Интренационалниот музички фестивал „Охрид фест 2012“.

______________________________________________________________________________________________________

Хурем камшикувана во Дубаи – се шетала полу гола

  Турската глумица Meryem Uzerl, која во серијата Величенствениот ја глуми Хурем се прошетала полу гола во Дуаби незнаејќи дека тоа се казнува со камшикување. Турската глумица добила 10 удари.

______________________________________________________________________________________________________

Цеца со фалс фустан во Струмица? – висат конци на сите страни – Фото

Познатата српска турбофолкерка Цеца е позната по скапите и екстравагантни фустани кои ги носи на своите концерти. Не добивме информација во чија креација настапи во Струмица, но чија и да е – или набрзина ја шиела или се работи за пришиен фустан. 🙂 🙂 🙂

______________________________________________________________________________________________________

Рози О`Донел доживеала срцев удар

Познатата актерка Rosie O’Donnell доживеа срцев удар. Оперирана е, и бил вграден и стент, а на својот твитер напишала ,, вистинско чудо е што не умрев,,

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1