Archive | Естрада RSS feed for this section

Религија, емоции, терор и повик за мир – Мадона во Париз

  „Слободата е она што не прави човечни “ – Порака од кралицата на попот на вчерашниот концерт во Париз, Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Форбс: Најбогати млади звезди – единствено машко Џастин Бибер

Џастин Бибер е единственото машко во првите најбогати на најновата листа на Форбс – најбогати славни млади под 30 години. Убедливо најмногу заработуваат жените, според Форбс тие се подобри бизнисмени отколку машките славни пеачи и актери.

______________________________________________________________________________________________________

Синот на Рамбо пронајден мртов

Додека легендарниот акционен херој Силвестер Сталоне го промовираше новиот хит „Потрошливите 2“ (Тhe Expendables 2) , полицијата на Лос Ангелес го пронашла трупот на најстариот негов син, Сејџ Сталоне(36), како лежи во неговиот апартман.

______________________________________________________________________________________________________

Во Скопје ќе се бира мис и мистер на градот

Освен мис на Македонија, мис на охридското езеро, струшка убавица, ромска убавица – сега и градот Скопје ќе си има свои мисс и мистер.

______________________________________________________________________________________________________

Нови разводи – Мелани Грифит и Антонио Бандерас, Бора Чорба – парите главни

Холивудските парови се разведуваат како да менуваат чорапи. Прво Деми Мур и Ештон Качер, па Џони Деп и Ванеса Паради, по нив Том Круз и Кејти Холмс. Најновиот развод на црвениот тепих е шок за сите.

______________________________________________________________________________________________________

Кока Кола го напушти Роналдињо, пиел Пепси

Некогаш најдобриот фудбалер на сите времиња Бразилецот Роналдињо, во иднина ќе остане без 500,000 евра кои ги примаше од неговиот довчерашен спонзор светската компанија Кока Кола.

______________________________________________________________________________________________________

Фотка која вреди пола милион долари

Фотографијата на која папарацото ја сними Кејт во бикини според светските магазини вредела, а и за неа било платено сигурно околу половина милион долари.

______________________________________________________________________________________________________

Сестрите Митевски прошетаа на уште еден црвен тепих

Многу медиуми известуваа за настанот, а Јутарњи лист пренесе и голем текст за актерката Викторија Абрил и филмот “Жената која ги избриша своите солзи”

______________________________________________________________________________________________________

New York Times го испофали Симон Трпчевски

  По настапот во Ливерпул и трите концерта во САД, двата тиражни весника не ги штедеа пофалните зборови за македонскиот пијанист со светско реноме Симон Трпчески.

______________________________________________________________________________________________________

Последните денови на Џенис Џоплин на филмско платно

  Со почетокот на наредната година ќе започне и снимањето на филмот за музичката легенда Џенис Џоплин. Филмот ќе го носи насловот „Џоплин“ и ќе говори за последните месеци од животот на славната пеачка.

______________________________________________________________________________________________________

Го запроси дечкото на концерт на Мадона и доби совет од неа -Видео

Мадона и помогна на една девојка да го направи запросувањето незаборавно. Освен што во оваа приказна е необично што девојката го запроси дечкото – наместо обратно, интересно е што тоа го направи со помош на Мадона и нејзиниот микрофон пред илјадници луѓе.

______________________________________________________________________________________________________

Фото – Иниеста рипна во тавче

Најдобриот играч на изминатото ЕП во Полска и Украина, Андрес Иниеста, изминатиот викенд ја овековечи својата љубовна врска со неговата веќе доживотна сопатничка, Ана Ортиз.

______________________________________________________________________________________________________

Познатиот ,,Битлси,, Пол Мекартни ќе прави видеоигра

Легендата на Битлси, славниот Пол Мекартни, потврди дека ќе соработува со студиото Банџи. За неупатените, студио Банџи е главен виновник за мегапопуларниот серијал на видео игри Хало.

______________________________________________________________________________________________________

Тетоважите на олимпијците !

Тетоважите – особено оние направени со стил и со приказна секогаш привлекуваат внимание. Но, кога се нацртани на тело на спортисти, а уште и кога најголем број од нив ги имаат олимписките прстени, добиваат друга димензија.

______________________________________________________________________________________________________

Музика за душа – а автор млад македонец

Нова композиција создадена за одморање на сетилата, да ги оттргне слушателите од секојдневието и да уживаат.

______________________________________________________________________________________________________

Duran Duran го ставаат Скопје на светска мапа – Драган.Б.Костиќ

  Автор  Disko Selektor – Dragan B.Kostic / Колку да ни биде јасно кој доаѓа во Скопје без наводите за “некогашна тинејџерска сензација”, и дека денешнава публика “не ги знае многу”.Ако не знаеш колку се 2+2 виновни се родителите и наставниците, ама и ти затоа што мислиш дека компјутерот ке ти реши се.

______________________________________________________________________________________________________

Џорџ Клуни отруен со храна во Италија

Џорџ Клуни и Стејси Кеиблер иако не штедат на скапи ресторани кога се во Италија сепак биле затруени од храна во еден ресторан. Не настрадале само глумецот и неговата девојка туку и сите присутни на забавата.

______________________________________________________________________________________________________

Куќната помошничка му ,,дрпнала,, 2.8 милиони евра на басистот на U2

47 годишнта Керол Хокинс е прогласена за виновна по повеќето од 180 точки на обвинението според кое од 2004 до 2008 година си потпишувала чекови и подигнувала пари од сметката на басистот на U2 Адам Клејтон.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1