Archive | Естрада RSS feed for this section

Раперот Мек Милер пронајден мртов во неговиот дом

Познатиот рапер Мак Милер е пронајден мртов во својот стан во Лос Анџелес, пет месеци по раскинувањето на врската со пејачката Аријана Гранде. Се претпоставува дека причина за смртта е предозирање. -Малком Мекормит, познат и сакан како Мак Милер, трагично почина на 26 години. Беше ѕвезда водилка за своето семејство, пријателите и обожавателите. Ви благодариме […]

______________________________________________________________________________________________________

Почина познатиот актер Берт Рејнолдс

По срцевиот удар, славниот актер Берт Рејнолдс итно е префрлен во болница во Флорида, но му немаше помош. Почина таму денеска во 82. година. Во текот на богатата филмска кариера, најмногу ќе остане запаметен по улогите во остварувањата „Смоки и бандит“, „Буги најтс’, “Трката кенонбол“… Пред три години ги шокираше сите со изјавата дека неговиот […]

______________________________________________________________________________________________________

Кевин Спејси се спаси – нема да оди во затвор за силување дете

Холивудската ѕвезда Кевин Спејси нема да одговара за силување малолетник , бидејќи случајот застарел. Оскаровецот Спејси беше обвинет од еден маж кој тврди дека во 1992 кога бил малолетен , бил силуван од него. Сепак обвинителството во Лос Анџелес одлучи дека случајот е застарен и нема да поведе кривична постапка. Против Спејси имаше шест тужби […]

______________________________________________________________________________________________________

ЕДИ МАРФИ ГО ЧЕКА 10. ДЕТЕ НА 57 ГОДИНИ

Потомството на Еди Марфи ќе стане уште поголемо, бидејќи легендарниот комичар чека уште едно дете, вкупно десетто. Тоа ќе биде второ дете за 57-годишниот актер со неговата партнерка Пејџ Бучер и се очекува да се роди во декември. „Еди Марфи и неговата долгогодишна партнерка Пејџ Бучер со голема радост објавуваат дека во декември го очекуваат […]

______________________________________________________________________________________________________

Се појавија голи фотографии од Северина – се огласи менаџерот

Пред 14 години популарната пејачка Северина Којиќ доживеа вистински шок на естрадната сцена кога се појави нејзиното наводно приватно видео со експлицитна содржина. Иако јавноста во најголема мера заборави на тоа видео, а популарната пејачка со текот на годините го достигна заслуженото звање на музичка дива, новите фотографии кој се појавија на интернет повторно ја […]

______________________________________________________________________________________________________

Мерлин Менсон колабираше на сцена ВИДЕО

Музичарот Мерилин Менсон колабираше за време на концертот во Хјустон. Контроверзниот уметник и се пожали на публиката дека чувствува топлотен удар и за време на изведбата на песната „Sweet Dreams (Are Made of This)“ падна на сцената. Настапот во Хјустон беше прекинат, но турнејата „Twins of Evil: The Second Coming“ ќе продолжи со концерт во […]

______________________________________________________________________________________________________

(ФОТО) Милијарда долари на едно место: Опра со елитата пристигнала во Дубровник на луксузна јахта

Познатата водителка Опра Винфри, во друштво на најдобрата пријателка, новинарката Гејл Кинг, модната дизајнерка Дајен фон Фрустенберг и почесниот претседател на модната куќа „Валентино“, Џанкарло Џиамети, со луксузна јахта допловија во дубровничките води. Џиамети беше тој што постави фотографии на Инстаграм од ова елитно друштво кое престојува со јахтата во Дубровник. Опра, според Форбс, во […]

______________________________________________________________________________________________________

Арета Френклин ќе биде погребана на 31 август во Детроит

Легендата на соул музиката Арета Френклин ќе биде погребана во својот роден град Детроит на 31 август, соопшти претставничката за медиуми на покојната пејачка, Гвендолин Квин. Таа додаде дека на погребот ќе присуствуваат само членови на семејството и пријатели на „кралицата на соулот“. Френклин ќе биде погребана покрај нејзиниот татко, сестри и брат. Славната пејачка […]

______________________________________________________________________________________________________

Исповед на Џони Деп, открива како потрошил 650 милиони долари

Ѕвездата на „Пиратите од Карибите“, актерот Џони Деп во разговор со новинариод магазинот Ролинг Стоун, зборувал за раскинувањето на бракот со Амбер Херд, мемоарите кои ги пишува и губењето на богатството од речиси 650 милиони долари, пренесува британски Мирор. Деп, како што пренесува Мирор, интервјуто го дал во Лондон за време на турнејата со својот […]

______________________________________________________________________________________________________

Бали бег е серозно болен- се повлекува од јавноста

Популарниот турски актер , Бурак Озџивит , по кого воздивнуваат жените во целиот свет, е сериозно болен и најави целосно повлекување од јавноста.Бурак Озџивит , познат по улогата на Бали бег во серијата ,,Сулејман Величествениот” поминува низ многу тежок период во животот. Актерот во последно време страда од тежок облик на депресија . Според турските […]

______________________________________________________________________________________________________

Мајка на 13 години, омажена за макро на 19 – животот на легендата Арета Френклин

Претседатели, музички легенди, холивудски ѕвезди и други јавни личности ѝ се наклонија на Арета Френклин, кралицата на соул музиката и вистински уникатен вокал, која почина денеска на 76-годишна возраст по тешко боледување. Суперѕвездата која списанието „Rolling Stone“ ја прогласи за најдобрата пејачка на сите времиња, почина на 76 години во нејзиниот дом во Детроит, опкружена […]

______________________________________________________________________________________________________

Елена Велевска: Се разедувам, семејното насилство стануваше неподносливо

Познатата пејачка Елена Велевска ги потврди гласините дека се разведува. – Би сакала да ставам крај на сите чаршиски муабети. Да, вистина е дека решив да покренам бракоразводна парница. Како и секоја жена посакував и сметав дека секој брачен проблем може да се реши, но со текот на годините семејното насилство стануваше неподносливо. Затоа, пред […]

______________________________________________________________________________________________________

Се пензионира уште една легенда: Мајкл Кејн му кажува збогум на актерството

„Се уште не ме пензионирале, но чуствувам дека крајот е дојден“, вели актерската легенда Мајкл Кејн во најавата за своето актерско професионално пензионирање. „Станување во 6:30 наутро и учење дијалози на памет не е моја слика на рајот“, додава актерската легенда. Во интервју за „Mirror“, Кејн вели дека вратите му се затворале кога наполнил 70 […]

______________________________________________________________________________________________________

Селин Дион и Расел Кроу се во врска?

Пред две години познатата пејачка го изгуби долгогодишниот сопруг поради тешка болест. Но, таа продолжува понатаму. Според холивудските таблоиди, нова љубов на Селин Дион е актерот Расел Кроу, кој неодамна се разведе од сопругата Даниела Спенсер. И двајцата минеле низ тежок период, па добро се разбираат еден со друг. Кроу е обожавател на музиката на […]

______________________________________________________________________________________________________

Лепа Брена барала попуст во ресторан – сопственикот и вратил вака

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ топлите денови од август ги трошат на црногорскиот брег, а побарале попуст при ручек во луксузен ресторан, но настанал хаос. „Мислев дека ѕвездите имаат попуст кај вас”, рекла Брена откако завршила со ручекот со своето семејство и пријателите и ја побарала сметката од келнерот. Работникот бил […]

______________________________________________________________________________________________________

Неизвесно е дали Израел ќе биде домаќин на Евросонгот 2019

Израел би можел да го изгуби правото на организирање на Евросонг за 2019 и натпреварот да се одржи во Виена. Сомневањата дека Израел ќе биде домаќин на следната Евровизија се појавија веднаш по победата на Нета Барзилаи . најпрвин се спомнуваше безбедносната состојба , а сега во прашање се финансиите . Државната телевизија побарала средства […]

______________________________________________________________________________________________________

Арета Френклин е на смртна постела: Семејството се моли за чудо

Арета Френклин е тешко болна, пишува “Showbiz 411”. Кралицата на соул музиката моментално се наоѓа во Детроит, каде е опкружена со своето семејство кое ги моли нејзините обожаватели за поддршка и молитви во овие тешки времиња. “Зборував со близок пријател на Арета Френклин и нејзиното семејство. Пејачката не е добро”, напишал новинарот на “NBC”, Хари […]

______________________________________________________________________________________________________

Анџелина повторно го обвинува Пит дека не плаќа алиментација

Анџелина Џоли и Бред Пит се во опасност да се вклучат во нов скандал. Актерката го обвинува својот поранешен сопруг дека не ги извршува своите должности како татко, пишува The Sun. Таа рече дека Пит не платил никакви значајни средства за семејството после разводот, како што наредил судот. Поради оваа причина, Енџи одлучи да поднесе […]

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1