Децата ни учат погрешно: Учебникот по ликовно, полн со грешки – Најпознатиот автопортрет од Леонардо пишале дека е од Микеланџело!


Ревизија на учебникот „Ликовно образование за 4. одделение“ од Данчо Ордев најави Министерството за образование и наука откако Деца.мк објави рецензија на изданието.

Одговорите на прашањата доставенки до МОН и Педагошката служба зошто десет години четвртоодделенците учат од учебник во кој автопортрет од Леонардо да Винчи е потпишан со името Микеланџело, во кој има безброј грешки и нерегуларности прочитајте ги на Деца.мк.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1