Денеска нема седница на Собранието – Џафери доби внук


Оддржувањето на денешната седница на Собранието што вчера ја најави претседавачот на новиот парламентарен состав Талат Џафери е откажана.

Талат Џафери, поради објективни семејни причини денеска нема да го закаже продолжението на седницата.

Тој синоќа на неговиот фејсбук профил објави дека добил внук од ќерка.

– Благословени и пресреќни сме по вестта дека ќерката Бесиана на свет го донесе нашиот внук, Фрашер!
Двајцата се добро, на нас е да се радуваме на убавите моменти, пишува Џафери на ФБ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1