Детали за сообраќајката на патот Неготино-Демир Капија: Едно лице загина


Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

Според Филипова, тешко повреденото лице, од кавадаречката болница е пренесено на скопските клиники.

Како што претходно информира МВР, се судриле џип „хјундаи” и „голф”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1