ДОКОЛКУ НЕМА ИЗБОРИ ЗЕМЈАТА ВЛЕГУВА ВО СЕРИОЗНА ПОЛИТИЧКА КРИЗА СМЕТА МИЦКОСКИ


Убеден сум дека изборите ќе се одржат на 12 април… Доколку Собранието не се распушти до недела влегуваме во сериозна политичка криза, изјави претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Тој во гостување на емисијата Што не е јасно уште еднаш го повтори ставот на партијата за законот за јавно обвинителство, оценувајќи го како неуставен односно дека истиот нема да добие поддршка од ВМРО ДПМНЕ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1