Драма на скопскиот Аеродром: Додека ме претресуваа ми снема 3.000 евра


Во 12,45 часот на Граничниот премин “Меѓународен Аеродром-Скопје“ од Стокхлом-Шведска допатувала 47-годишната A.B.P.E. од Глоговац-Косово, а со место на живеење во Шведска.

По извршената пасошка контрола и проверка дозволен и бил влез во Македонија, но во 13,15 часот од страна на вработен во безбедност на ТАВ, било пријавено дека таа сака да пријави настан на полициските службеници. Од страна на A.В.Р.Е. било пријавено дека додека и била вршена контрола врз нејзиниот багаж од двајца царински службеници и биле земени 3.000 евра.

Со пријавителката извршиле разговор и лица од Секторот за професионална одговорност на Царинската управа.

Се работи на расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

One Response to “Драма на скопскиот Аеродром: Додека ме претресуваа ми снема 3.000 евра”

  1. Maja M #

    ne e ni prva ni posledna …i mene mi se desi prosliot pat golgota..na istata carina na aerodrom..nadlezni porabotete malku na rabotata na carinskata uprava na ovaa mesto. Blagodaram!

    10/02/2019 00:11 at 00:11 Reply

Остави коментар

UA-33057274-1